Úvodná strana > 5 dôvodov prečo si kúpiť hliníkový disk aj na zimu

5 dôvodov prečo si kúpiť hliníkový disk aj na zimu

ÚDRŽBA

Hliníkový disk sa dá podstatne ľahšie udržiavať a zbaviť nečistôt. Z vnútornej strany hliníkového disku oveľa ľahšie vystriekate nánosy štrku, blata a snehu ako z oceľového disky. Treba si uvedomiť, že hrubá vrstva špiny z vnútornej strany spôsobuje jemné chvenie, nevyváženosť kolesa, čo má za následok namáhanie mechanických častí riadenia a nerovnomerné opotrebenie pneumatík.

EKONOMIKA

Jednou z kľúčových výhod hliníkového disku je jeho nižšia hmotnosť a teda nižší valivý odpor = úspora paliva. Disky sú bez zvarov, čo predstavuje menšie opotrebenie pneumatík. Lepšia tepelná vodivosť zabezpečuje lepšie odvetrávanie brzdového ústrojenstva, ktoré znižuje opotrebenie. Hliníkové disky zvyšujú estetickú ako aj trhovú hodnotu Vášho vozidla.

ŽIVOTNOSŤ

Významnou výhodou je životnosť hliníkových diskov a odolnosť voči poveternostným vplyvom vďaka povrchovej úprave, ktorá zabraňuje usadzovaniu prachu a odpudzuje vodu.

BEZPEČNOSŤ

Hliníkové disky AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny hliníka, ktorá zaručuje dostatočnú pevnosť a odolnosť voči prasknutiu. To znamená, že v prípade silného nárazu na nerovnosť na vozovke sa môže disk zohnúť ale stále je možné vozidlo bezpečne dobrzdiť kým pneumatika stratí tlak čo sa v prípade prasknutia disku udeje v stotine sekundy a vozidlo sa môže stať neovládateľným.

KOMFORT

Vertikálne vibrácie pri prejazde nerovnosťami sú pri oceľových diskoch prenášané priamo na náboj. Výhodu hliníkových diskov tvorí ich dosadacia plocha, ktorá tieto vibrácie vstrebáva, čomu naviac pri váčšine automobilov pomáha aj použitie vymedzovacích krúžkov.

Zdroj: ALCAR, PNEUDOM

© Pneudom 2015
0948 633 595 | 0948 633 596
obchod@pneudom.sk