Úvodná strana / Pneumatiky / Pneumatiky OSOBNÉ a SUV

DUNLOP SP Winter Sport 4D

225/45R17 91H FP (H = do 210 km/h)

E
E
69

Porovnať

Výrobca: DUNLOP

Dezén: SP Winter Sport 4D

Sezóna:

Skladom: U výrobcu

Expedícia: na otázku

120.40€ s DPH
ks    

Nákup na splátky

Vypočítať splátky

Dunlop SP Winter Sport 4D

Nástupca veľmi úspešnej pneumatiky SP Winter Sport 3D. Zimné pneumatiky SP WinterSport 4D sú výnimočné vďaka novým 4D lamelám – technológia lamiel, ktorá kombinuje 3D lamely s novými priečnymi lamelami najmä pre lepší záber v zatáčkach. Vďaka novým „V“ drážkam v centrálnej časti a "zúbkom", ktoré boli špeciálne vyvinuté pre zlepšenie záberu a stability na snehu. Tvar behúňa zabezpečuej rýchly odvod vody. Vylepšený behúň s funkčnými polymérmi. Skvelé vlastnosti na suchu vďaka uzamykateľným lamelám a veľkým blokom.

Kľúčové výhody:

VYNIKAJÚCI VÝKON NA ZIMNÝCH CESTÁCH
Pneumatika SP Winter Sport 4D poskytuje v zime výnimočnú ovládateľnosť a brzdné vlastnosti pre vysokovýkonné automobily. Kombinácia jedinečného dizajnu dezénu s vysokopriľnavými materiálmi je vytvorená tak, aby poskytovala optimálnu kontrolu na snehu, ľade, mokrom a suchom povrchu.

OVLÁDANIE A PRIĽNAVOSŤ NA MOKREJ VOZOVKE
Pneumatika SP Winter Sport 4D je určená na dni, keď sú cesty mokré alebo pokryté snehovou kašou. Smerové drážky slúžia na rýchle odvádzanie vody a zabraňujú akvaplaningu. Zmes pre vysokú priľnavosť je optimalizovaná tak, aby sa zaručila kratšia brzdná dráha na mokrej vozovke.

VYLEPŠENÝ ZÁBER NA SNEHU A ĽADE
Jedinečný dizajn dezénu zabezpečuje dotyk veľkého množstva kontaktných hrán s vozovkou, čo vylepšuje záber na snehu a ľade. Hlboké snehové rebrovanie sa zachytáva na povrchu, čo prináša ešte lepšiu priľnavosť pri zrýchľovaní, brzdení a jazde do vrchu.

PALIVOVO ÚČINNÝ DIZAJN
Vďaka odľahčenej konštrukcii a materiálom vyžaduje pneumatika SP Winter Sport 4D menej energie na pretáčanie, čo znamená nižšie náklady na palivo a menej emisií CO2 na vašich cestách.

Použité technológie:

ŠPECIFICKÝ SYSTÉM DOSADACEJ PLOCHY PÄTKY
Posilňuje spojenie medzi pneumatikou a ráfom, čím spresňuje ovládanie vozidla. Ako priľnavosť medzi vašou rukou a volantom, aj špecifický systém dosadacej plochy pätky zvyšuje kontrolu nad vozidlom a poskytuje výnimočnú reakciu na vozovku.Výhoda: posilnená reakcia na vozovku, vyššia stabilita a presnosť.

BEZOŠVÝ PÁS (JLB)
Hybridná technika viacnásobného vrstvenia eliminujúca deformácie po obvode pneumatiky pri veľkej rýchlosti.Výhoda: vynikajúca stabilita pri vysokej rýchlosti, plynulé a rovnomerné opotrebovanie.

RUNONFLAT
Samopodporná technológia od spoločnosti Dunlop (DSST)Technológia RunOnFlat od spoločnosti Dunlop umožňuje pokračovať v jazde po defekte alebo vyfučaní pneumatiky do vzdialenosti až 80 km. V pneumatikách typu RunOnFlat sú použité zosilnené bočné steny, ktoré umožňujú pneumatike zachovať si mobilitu aj po úplnej strate atmosférického tlaku. Bezpečnostné upozornenie Pneumatiky typu RunOnFlat od spoločnosti Dunlop sa musia montovať iba na vozidlá, ktoré sú skonštruované pre jazdu s nenahustenými pneumatikami a sú vybavené plne funkčným upozorňovacím zariadením, napríklad WARNAIR od spoločnosti Dunlop. Maximálna vzdialenosť 80 km/h a maximálna rýchlosť 80 km/h sa nesmie prekročiť. Prečítajte si príručku vozidla, keďže odporúčania výrobcov pre konkrétne vozidlo sa môžu líšiť.

SYSTÉM MFS
Systém na ochranu ráfika kolesa. Systém MFS používa gumový profil, ktorý sa obtáča okolo pneumatiky nad ráfikom kolesa. Tým vytvára izolačný pás, ktorý chráni zliatinové kolesá pred poškodením o obrubník. Dostupné len vo vybraných rozmeroch

ROVNEJŠÍ PROFIL DEZÉNU
Nová generácia pneumatík od spoločnosti Dunlop sa vyznačuje plochejším profilom dezénu s dotykovou plochou medzi pneumatikou a vozovkou väčšou o 4 až 8 % v závislosti od veľkosti a typu pneumatiky. Väčšia dotyková plocha medzi pneumatikou a vozovkou poskytuje väčšiu stabilitu a lepšiu reakciu, ktorá umožňuje pneumatikám reagovať rýchlo a presne.Výhoda: zvýšená stabilita a presnosť ovládania vozidla, znížené opotrebovanie pri jazde typu „päta a špička“, vynikajúca stabilita a presnosť pri riadení v zákrutách, prvotriedna priľnavosť v suchých podmienkach.

MULTI RADIUS TREAD (MRT)
Systém MRT ponúka desať rozličných polomerov, a preto poskytuje omnoho vyššiu presnosť. Z toho vyplýva vyššia účinnosť pri rozkladaní tlaku na kontaktnej ploche s vozovkou. Výsledkom je plynulejšie odbočenie do zákruty, čo prináša presnejšiu a progresívnejšiu odozvu. Výhoda: výrazne lepšie držanie stopy pri jazde vo všetkých podmienkach, dobrá reakcia kolies v suchých aj mokrých podmienkach, vyššia kontrola nad vozidlom pri jazde do zákrut.

MNOHOLAMELOVÝ SYSTÉM
Podmienky šoférovania v zime sa môžu značne líšiť. Studené a suché počasie alebo sneh či kašovitý sneh – tieto podmienky sú pre pneumatiku veľmi náročné. Východiskom je systém mnohonásobnej lamely, ktorý sa pomocou rozličných typov lamiel prispôsobí potrebám stavu vozovky. Výhoda: konzistentný výkon v rozličných zimných podmienkach.

ZMES S PRIDANÍM SILIKY
Dezénová zmes pochádzajúca z oblasti motoristického športu, ktorá prináša vysokú úroveň priľnavosti, zvlášť na mokrých vozovkách a pri nízkej teplote.Výhoda: jedinečný brzdný a akceleračný výkon, vysoká priľnavosť za mokrého alebo chladného počasia a odolnosť proti opotrebovaniu a roztrhnutiu.

LAMELOVÝ SYSTÉM 4D
Lamelový systém 4D rozdeľuje dezén na množstvo blokov zvyšujúcich trenie a stabilitu počas jazdy do zákrut. Systém poskytuje vynikajúcu bočnú priľnavosť na snehu. Výhoda: výborné ovládanie v zákrutách, dokonca aj na snehu.

DRÁŽKY TVARU V
Drážky tvaru V v spojení so základnými drážkami dezénu tvoria pozoruhodný sieťový vzor zachytávajúci sneh v dezéne. Tento kontakt dvoch vrstiev snehu posilňuje záber a priľnavosť. Výhoda: vyššia úroveň ovládateľnosti vozidla na snehu.

SMEROVÝ DIZAJN DEZÉNU
Navrhnutý pre ranné jazdy v studenom mokrom počasí, smerový dizajn dezénu odvádza vodu medzi drážkami. Voda rýchlo odtečie z povrchu pneumatiky, čím sa znižuje riziko akvaplaningu. Výhoda: znížené riziko akvaplaningu.

FUNKČNÉ POLYMÉRY
Funkčné polyméry v dezénovej zmesi posilňujú výkonnostné vlastnosti pri nízkej teplote a zlepšujú priľnavosť pri nízkej teplote hlboko pod bodom mrazu. výhoda: výnimočná priľnavosť pri nízkej teplote.

Najpredávanejšie produkty

DUNLOP SP Winter Sport 3D

225/45R17 91H FP, ROF (H = do 210 km/h)
142.60 € U výrobcu
Expedícia na otázku
ks    

DUNLOP SP Winter Sport 4D

225/45R17 91H FP (H = do 210 km/h)
120.40 € U výrobcu
Expedícia na otázku
ks    

DUNLOP SP Winter Sport 4D

225/45R17 91H FP, ROF (H = do 210 km/h)
142.60 € U výrobcu
Expedícia na otázku
ks    

DUNLOP Winter Sport 5

225/45R17 91H FP (H = do 210 km/h)
117.29 € U výrobcu
Expedícia na otázku
ks    

Naposledy ste prezerali

DUNLOP SP Winter Sport 4D

225/45R17 91H FP (H = do 210 km/h)
120.40 € U výrobcu
Expedícia na otázku
ks    
© Pneudom 2015
0948 633 595 | 0948 633 596
obchod@pneudom.sk