Úvodná strana > Pneumatiky Dunlop

Pneumatiky Dunlop

Pneumatiky Dunlop po celom svete. 

História spoločnosti Dunlop je neoddeliteľne spojená s inováciami, ktoré táto spoločnosť uviedla. Táto história šla ruka v ruke so zaangažovaním sa spoločnosti do motorového športu vo všetkých jeho formách, pretože transfer pretekárskej technológie na pneumatiky Dunlop pre každodenné použitie je prirodzenou tradíciou spoločnosti, ktorá siaha až do počiatkov spoločnosti Dunlop. A počas 120-ročného obdobia od začiatkov spoločnosti až po dnešné dni dosiahli pneumatiky Dunlop výnimočné výsledky na rozličných pretekoch, vrátane 34 víťazstiev v legendárnych vytrvalostných pretekoch 24 hodín Le Mans.

V dnešnej dobe pokračuje spoločnosť Dunlop v zaangažovaní do rozličných športoch na dvoch alebo štyroch kolesách po celom svete. Za viac ako 120 rokov vybudovali inovácie spoločnosti Dunlop a celé pôsobenie spoločnosti v motoristických športoch neodškriepiteľné renomé medzi motocyklovými a automobilovými nadšencami.

Pneudom Vám ponúka celú produktovú radu pneumatík Dunlop, ktoré si môže vybrať cez horné menu pneumatiky alebo priamo kliknutím sem:

Zimné pneumatiky Dunlop osobné  Zimné pneumatiky Dunlop VAN  Zimné pneumatiky Dunlop SUV

Letné pneumatiky Dunlop osobné   Letné pneumatiky Dunlop VAN   Letné pneumatiky Dunlop SUV


Viac sa o pneumatikách, značkách pneumatík, starostlivosti aj životnosti dozviete v časti...pneumatiky.Z histórie značky:

Dunlop logo

V roku 1888, John Boyd Dunlop, veterinár žijúci v Belfaste, nahradil pevné kolesá na trojkolke svojho syna tenkými zlepenými gumovými pásikmi, ktoré potom nafúkol vzduchom. To bol úplne prvý krok k založeniu spoločnosti, ktorá dnes zásobuje svojimi výrobkami celý svet.

  • 1888 - spoločnosť Dunlop uvádza prvú pneumatiku
  • 1902 - Dunlop víťazí na pretekoch Paríž - Viedeň
  • 1922 - Prvé pneumatiky Dunlop s oceľovým tyčami a plátenným opláštením. Tieto pneumatiky mali prevádzkovú životnosť trikrát dlhšiu ako iné pneumatiky
  • 1924 - prvé víťazstvo na 24 hodín Le Mans (john Duff/Frank Clement)
  • 1948 - spoločnosť Dunlop uvádza pneumatiky so samotesniacou vrstvou, ktorá zabraňuje únikom vzduchu v prípade prepichnutia
  • 1962 - Dunlop je prvým výrobcom pneumatík, ktorý popísal a preskúmal akvaplaning, ktorý bol doposiaľ neznámym javom
  • 1970 - začiatok obdobia radiálnych pneumatík s kovovým potiahnutím nárazníka pneumatiky
  • 1973 - Dunlop uvádza DENOVO, prvý systém samonosnej pneumatiky typu ráfik s pneumatikou, ktorý je schopný prejsť 150 km pri rýchlosti 80 km/h na prázdnej pneumatike
  • 1994 - prvá ultraľahká pneumatika znížila hmotnosť vozidla približne o 12 kg
V roku 1999 sa niektoré obchodné spoločnosti Goodyear a Dunlop v Európe, Japonsku a USA zlúčili a vytvorili alianciu Goodyear Tire & Rubber Company v USA a Sumitomo Rubber Industries v Japonsku a ďalších šesť spoločných podnikov. Jedným z nich je Goodyear Dunlop Tires Europe, ktorý spravuje všetky obchodné značky Dunlop a Goodyear v celom spoločnom európskom priestore.

V Európe Dunlop udržiava 3 vývojové strediská pre vývoj pneumatík Dunlop. Hlavným vývojovým strediskom je Dunlop Development Centre v Hanau, Nemecko. Ďalšie strediská Dunlop sú pre pretekárske pneumatiky v Birminghame, Veľká Británia, a v Montlucone, Francúzsko, so zameraním na vývoj motocyklových pneumatík Dunlop. Tieto tri vývojové strediská pracujú na základe filozofie „Z dráhy na cestu“, ktorá je hlavnou myšlienkou Spoločnosti Dunlop.

Cez dohody o spoločnom podnikaní sú tieto európske strediská prepojené so všetkými ostatnými vývojovými strediskami Goodyear a Sumitomo Rubber po celom svete. Všetky tri technické strediská v Európe pracujú spoločne v tejto globálnej sieti výrobcov pneumatík pre osobné vozidlá, motocykle a technológií pre pretekárske pneumatiky. Pneumatiky vyrobené v rámci tohto procesu ťažia zo spoločného pôsobenia a rozličných zdrojov globálnej aktivity, pričom sú rozpoznávané a rešpektované požiadavky a podmienky jednotlivých lokálnych trhov. 
© Pneudom 2015
0948 633 595 | 0948 633 596
obchod@pneudom.sk