Úvodná strana > Pneumatiky Goodyear

Pneumatiky Goodyear

Od vzniku prvej bicyklovej pneumatiky Goodyear v roku 1898 smerovala spoločnosť Goodyear k tomu, aby sa stala najväčším výrobcom pneumatík na svete. Tento titul získala v roku 1916, kedy tiež predstavila slogan: "Na pneumatikách Goodyear jazdí viac ľudí, ako na pneumatikách všetkých ostatných značiek dohromady".

Dnes spoločnosť Goodyear patrí medzi najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch a jej ročné tržby prekračujú 15 miliárd dolárov. Okrem pneumatík Goodyear vyrába taktiež niekoľko ďalších rešpektovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Kelly, Fulda, Lee, Sava a Debica.

Pneudom Vám ponúka celú produktovú radu pneumatík Goodyear, ktoré si môže vybrať cez horné menu pneumatiky alebo priamo kliknutím sem:

Zimné pneumatiky Goodyear osobné Zimné pneumatiky Goodyear VAN Zimné pneumatiky Goodyear SUV

Letné pneumatiky Goodyearl osobné Letné pneumatiky Goodyear VAN  Letné pneumatiky Goodyear SUV

 


Viac sa o pneumatikách, značkách pneumatík, starostlivosti aj životnosti dozviete v časti...pneumatiky.


Z histórie značky:

pneumatiky Goodyear

Goodyear Tire & Rubber Company vznikla v roku 1898, keď Frank Seiberling zakúpil prvú dielňu. Seiberling pomenoval spoločnosť po odvážnom priekopníkovi Charlesovi Goodyearovi, ktorý vynašiel proces vulkanizácie a tiež navrhol obchodnú značku - okrídlenú topánku, ktorá dodnes zostáva symbolickým spojením s minulosťou spoločnosti.

Nepretržitý tok kreatívnych a nových myšlienok, produktov a materiálov - bol vždy jadrom aktivít spoločnosti Goodyear. V roku 1943 založil veľké výskumné zariadenie, ktoré od tej doby obdržalo tisíce patentov. Najvýznamnejšie vynálezy vedcov a technikov Goodyearu nachádzajú uplatnenie nielen v pneumatikách a produktoch pre automobilový priemysel, ale tiež v umelých srdciach, kĺboch, lepidlách, umelých trávnikoch na štadiónoch atď. Vo výskume Goodyearu sa pripravoval taktiež Paul Flory, laureát na Nobelovu cenu na poli polymérov. Dvaja členovia výskumu získali medailu Goodyear, najvyššie ocenenie gumárskej divízie (Rubber Division) Americkej chemickej spoločnosti (American Chemical Society), ktorá vyznamenáva vedcov a technikov, ktorí predložili mimoriadne zlepšovacie návrhy.

  • 1898 - Frank A. Seiberling založil spoločnosť Goodyear
  • 1921 - pneumatika Goodyear odolná proti vyjazdeným kolajám - prvá terénna pneumatika
  • 1934 - firma vyvíja prvú pneumatiku Goodyear do blata a snehu
  • 1937 - spoločnosť Goodyear vyrobila a otestovala prvú pneumatiku vyrobeného zo syntetického kaučuku v Amerike
  • 1971 - firma vybavuje obrie stavebné stroje najväčšími pneumatikami Goodyear na svete, ktoré merajú na výšku 3,5 m a vážia 3175 kg
  • 1977 - prvá celosezónna radiálna pneumatika Goodyear Tiempo
  • 1987 - prvá vysokorýchlostná pneumatika Goodyear navrhnutá na prevádzku pre rýchlosť prekračujúcu 240 km/h
  • 1992 - prvá pôvodná run-flatová (samonosná) pneumatika Goodyear na svete
  • 2000 - zmluva s firmou Michelin na zlúčenie ich najnovších vedeckých objavov
© Pneudom 2015
0948 633 595 | 0948 633 596
obchod@pneudom.sk