Úvodná strana > Pneumatiky

Pneumatiky

V celom systéme auta hrajú pneumatiky dôležitú úlohu. Ide o bezpečnostný prvok na vozidle. Väčšina z nás vidí v pneumatike jednoduchý produkt. Pneumatiky sú však malý technologický zázrak a skrývajú v sebe veľa sofistikovaných častí. Vďaka tomu Vám pneumatika pri jazde zaručuje spojenie s vozovkou, zabezpečuje priľnavosť a pomáha presnosti vedenia auta a jeho ovládateľnosť. Pneumatiky sú vyrobené z viac ako 200 zložiek. Niektoré hrajú kľúčovú úlohu pri bezpečnosti, iné pri palivovej úspore, výkonnosti alebo prístupe k životnému prostrediu. Viac o výrobe pneumatík sa dozviete v článku výroba pneumatík.

Rozdelenie pneumatík z hľadiska ceny a úžitkových vlastností:

Nižšia trieda - pneumatiky určené pre menej náročných zákazníkov, ich výhodou je priaznivá cena. Nevýhodou je nižší kilometrový výkon a s vekom strácajú svoje dobré jazdné vlastnosti. Cena týchto pneumatík sa pohybuje na úrovni 50%-60% ceny prémiových pneumatík.

Pneumatiky Barum Pneumatiky Matador Pneumatiky Sava

Stredná trieda - pneumatiky pre náročnejších vodičov predstavujú rozumný kompromis medzi prémiovými pneumatikami a pneumatikami nižšej triedy, Prinášajú technológie prémiových značiek za ešte stále prijateľnú cenu. Cena týchto pneumatík sa pohybuje na úrovni 70%-80% ceny prémiových pneumatík.

Pneumatiky Kleber Pneumatiky BFGoodrich Pneumatiky Uniroyal Pneumatiky Fulda

Prémiové trieda - za týmito pneumatikami stoja roky výskumu technologických postupov, zmesí a konštrukcie pneumatiky. Poskytujú vysoký komfort jazdy a súčasne poskytujú maximálnu možnú bezpečnosť jazdy na všetkých typoch povrchov pri zachovaní nadštandardnej životnosti. Prinášajú so sebou aj pridanú hodnotu vo forme rôznych "vychytávok", napríklad ochranu ráfika a pod. Ich vyššia cena je len relatívna, pretože za ňu dostanete pneumatiku, ktorá Vám vydrží neporovnateľne dlhšie ako lacná pneumatika a súčasne si po celú dobu životnosti zachováva takmer nezmenené jazdné vlastnosti.

Pneumatiky Michelin Pneumatiky Continental Pneumatiky Goodyear Pneumatiky Dunlop

Rozdelenie pneumatík podľa použitia:

Letné pneumatiky - pneumatiky používané v období bez snehu a pri vhodných teplotách. U nás zvyčajne v období od marca do októbra. Viac sa o použití letných pneumatíkách môžete dozvedieť v článku letné pneumatiky.

Zimné pneumatiky - používané v období snehu, ľadu a nízkých teplotách. U nás zvyčajne v období od novembra do februára až marca. Viac sa o použití zimných pneumatikách môžete dozvedieť v článku zimné pneumatiky.

Celoročné pneumatiky - použitie je vhodné v určitých regiónoch kde prevláda mierna zima s občasným snehom. Viac sa o použití celoročných pneumatikách dozviete v článku celoročné pneumatiky.

Výber pneumatík, označovanie pneumatík, skratky na pneumatikách a starostlivosť o pneumatiky.

Pre správny výber pneumatík a starostlivosť o ne sme pre Vás pripravili sériu článkov, v ktorých nájdete odpovede na to ako si správne vybrať pneumatiky a čo znamenajú jednotlivé údaje na pneumatikách:

© Pneudom 2015
0948 633 595 | 0948 633 596
obchod@pneudom.sk